Kajo

  • 100 000 Kč cílem
  • 698 Kč vybráno
  • 2 lidé přispěli
0 %

O projektu

Podpořte vydání dobrodružné knihy od Ivety Pačutové, autorky úspěšného románu Vykupitel duší. Překladatelem bude opět skvělý Miroslav Zelinský.

Určeno hlavně pro čtenáře ve věku 12-17 let.

Anotace

Kajo na svém útěku zabloudí v lese a shodou náhod se dostane do Tisíciletého lesa. Tam musí, byť neustále žasne nad fantastickými jevy, které se kolem něj dějí, poprvé bojovat o svůj život. Zároveň je magickým trojokým netopýrem poznán jako  „ten, co dokáže zachránit dobro na Zemi“.  Zvířata, která znají toto staré proroctví, mu začnou na jeho cestě pomáhat. Na hřbetě obrovského housera Augusta se spolu s Edit a ostatními divokými husami vydá do jejich zimoviště v údolí Jantarových hor. Cestou zažijí různá dobrodružství a překonají mnohá nebezpečí. V údolí Jantarových hor žijí laskavé bytosti - Quajafové. Jsou maličcí, podobní lidem a nejvýraznější jsou na nich jejich zářící srdce, kterými umí vytvářet mnoho pozitivní energie. Právě oni jsou zdrojem všeho dobra na zemi.  Nešťastnou náhodou se tam však před desítkami let dostali i přátelé Max a Sander. Jejich cesty se rozešly, a zatímco Max zůstal pomáhat Quajafům, vědecký nadšenec Sander má úplně jiné plány. Rozhodl se uhasit Quajafům jejich srdce. Tím, že se v oblasti ocitl Kajo, zdá se, že už má všechno potřebné k tomu, aby se mohl jeho ďábelský plán stát úspěšným. Přinutí Kaja i Quajafy k účasti na výpravě za pokladem, který cestou do údolí Jantarových hor objevili. Zlato je poslední věc, kterou potřebuje k tomu, aby se jeho plány staly skutečností. Nikdo z nich však netuší, že poklad má své magické strážce...

Překladatel Miroslav Zelinský o knize

Kajo je moderní dobrodružný a fantasy příběh o velkém úkolu přijatém po předcích. Napínavé situace, časové proměny, fantaskní svět, osobní dramata, to vše jsou atributy vtahující četby z rodu Her o trůny nebo Hunger Games. Od knihy vás nedostanou ani sportovní přenosy či filmy v televizi, nejdříve musíte vědět, jak to všechno s Kajem dopadne...

Ke stažení

Iveta Pačutová

Nová tvář na poli současné slovenské literatury. Sama považuje knihy za nedílnou součást svého života. Kromě toho je profesionální konzultantkou v oblasti lidských zdrojů a ráda poznává nové země a lidi. Už od dětství žije v prostředí, kde kultura a umění byly součástí rodinného života. Její otec je vynikající malíř, a tak s dětstvím má spojenou i vůni olejových barev. Výtvarné nadání zdědila tak trochu i ona samotná, jak o tom svědčí její vlastní drobné výtvarné práce. Před několika lety se k tomu přidala touha poznat onen chvějivý pocit na duši, když vytváříte fiktivní a zcela nové lidské osudy.

Všichni přispěvatelé projektu

5.10.2015 Romana 299 Kč 1× Kniha s podpisem

Anonymní přispěvatelé projektu

5.10.2015 Anonym 399 Kč 1× Kniha s podpisem
finanční dar

Jak to funguje?

Vyberte si z nabízených možností. Pošlete finanční příspěvek nebo zvolte některou z odměn a podpořte projekt jejím předplatným.

K jednomu projektu lze nakoupit více položek najednou a zaplatit jednou platbou.

Rychlá nápověda

Pokud se na projekt vybere dostatek peněz, obdržíte vámi vybranou odměnu.

Pokud nebude splněna cílová částka, peníze obratem vrátíme na váš účet (platí pro přímé finanční příspěvky i pro příspěvky formou předplacené odměny).

Autor projektu

Přihlaste se

Jste tady poprvé?

Rychlá a jednoduchá registrace vám usnadní nákupy na Knižním startéru. Zároveň získáte přehled o projektech, které jste podpořili.
Registraci doporučujeme, ale můžete nakupovat i bez ní.

Nedaří se mi přihlásit