Vzpomínky na Maldenské souostroví

  • 85 000 Kč cílem
  • 3 688 Kč vybráno
  • 8 lidí přispělo
4 %

O projektu

Autorem válečného románu s názvem Vzpomínky na Maldenské souostroví je Tomáš Pavela; mladý, začínající spisovatel, který na této knize pracoval tři dlouhé roky. V díle se autor vžívá do role hlavního hrdiny, vojína Davida Armstronga, který se nachází na rozcestí svého vlastního života, kde nakonec i se svým nejlepším kamarádem Johnem Fowleym volí dobrovolný vstup do armády.

Příběhový děj se odehrává v roce 1985, kdy vrcholí dlouholetá napjatá situace mezi Sovětským Svazem a Spojenými státy americkými. Studená válka doopravdy nikdy nevypěnila v přímý ozbrojený konflikt mezi těmito dvěma zeměmi, ale co kdyby se tomu tak stalo? Jak by se celá situace vyvíjela dál? Vydalo by to na další, v pořadí již třetí světovou válku? První díl knihy Vzpomínky na Maldenské souostroví se noří přesně do takovýchto otázek a vypráví přitom příběh mladého muže s dobrým srdcem a nehynoucí touze po nalezení štěstí, kterého mu v životě doposud příliš dopřáno nebylo, a celého jeho týmu, se kterým prochází jak vojenským výcvikem, tak později i nečekaným střetnutím s nepřítelem. Teprve v těch nejtěžších životních situacích člověk přijde na to, kdo při něm opravdu stojí a kdo měl na sobě pouze nasazenou masku, na kom mu nejvíce záleží, a pro koho a za co všechno se opravdu vyplatí bojovat - do poslední kulky, do posledního muže, do poslední kapky krve.

Kniha neobsahuje pouze válečné momenty, takže si v ní snad každý dokáže najít něco svého. Autor v ději přemýšlí nad podstatou celého vojenství a snaží se soucítit s muži, kteří si prochází opravdovým peklem.

* * *

A co Vy? Patříte k těm, kteří jsou na vojáky své země hrdí a chovají k nim respekt kvůli tomu, co pro svou vlast a své bližní dělají, nebo se o ně nezajímáte, a v tom horším případě jim ještě navíc sypete popel na hlavu?

Tak jako tak Vás možná tato kniha donutí nad celou problematikou alespoň trochu popřemýšlet.

Ke stažení

Tomáš Pavela

Mladý ostravský spisovatel, který před rokem úspěšně odmaturoval a nyní se chystá na jazykové studium. Nejraději se pohybuje v kolektivu příjemných, nezkažených lidí, kteří si na nic nehrají a jsou sami sebou, občas však dá přednost prosté samotě - například v noci, za pouhé přítomnosti sklenky whisky nebo hudby, kdy se může nerušeně oddávat přemýšlení a psaní.

Největší přispěvatelé projektu

21.9.2015 Marková Čekanka 894 Kč 3× Kniha

Všichni přispěvatelé projektu

13.9.2015 Lucie Mráčková 298 Kč 1× Kniha
8.9.2015 Petra Antonová 700 Kč finanční dar
1× Kniha s autogramem a pozvánka na křest
4.9.2015 Luděk 298 Kč 1× Kniha
10.8.2015 Anthony Benedikt 400 Kč 1× Kniha a povídka
10.8.2015 Čekanka Marková 500 Kč 1× Kniha s autogramem a pozvánka na křest
6.8.2015 Tomáš Pavela 300 Kč finanční dar
1× Kniha

Anonymní přispěvatelé projektu

6.8.2015 Anonym 298 Kč 1× Kniha

Jak to funguje?

Vyberte si z nabízených možností. Pošlete finanční příspěvek nebo zvolte některou z odměn a podpořte projekt jejím předplatným.

K jednomu projektu lze nakoupit více položek najednou a zaplatit jednou platbou.

Rychlá nápověda

Pokud se na projekt vybere dostatek peněz, obdržíte vámi vybranou odměnu.

Pokud nebude splněna cílová částka, peníze obratem vrátíme na váš účet (platí pro přímé finanční příspěvky i pro příspěvky formou předplacené odměny).

Autor projektu

Přihlaste se

Jste tady poprvé?

Rychlá a jednoduchá registrace vám usnadní nákupy na Knižním startéru. Zároveň získáte přehled o projektech, které jste podpořili.
Registraci doporučujeme, ale můžete nakupovat i bez ní.

Nedaří se mi přihlásit